Diskuse k indexu:Gustav Gruss - Z říše hvězd - 1894.djvu

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Stránka 446[editovat]

@Shlomo: Ahoj, podle čeho soudíš, že zde chybí stránka 446? Ve zdroji mají tuto stránku tady a když se koukám na text, tak správně pokračuje. Navíc placeholder v podobě stejné stránky jako jiná 447, tomu nerozumím. Skim (diskuse) 3. 7. 2019, 22:54 (UTC)

@Skim:Jak na to znovu koukám, máš pravdu v tom, že text navazuje; já ve svém prohlížeči prvně viděl na stránce Stránka:Gustav Gruss - Z říše hvězd - 1894.djvu/455 pouze část textu nad obrázkem a ten opravdu nenavazoval — moje chyba. Nicméně nějaká stránka tam zcela jistě chyběla; je-li stránkou 456 to, co odkazuješ (jakož že asi ano), pak zřejmě chyběla prázdná stránka za obrázkem. Jinak by ve vázané podobě knihy (a ve dvoustránkovém zobrazení v prohlížeči) byly do stránky 445 liché stránky nalevo a čísla stránek na vnější straně a od stránky 447 liché stránky napravo a čísla stránek na vnitřní straně — což by nedávalo smysl. Do uploadovaného a načnutého souboru bych asi jenom kvůli tomu nebyl zasahoval, nicméně když už se stalo, není IMHO důvod to vracet. Mohu ale upravit index a označit jako 446 stránku s těmi dvěma obrázky a vloženou stránku jako pomlčku, ať je to konzistentní se zbytkem knihy.
@Shlomo: Je docela blbé, že je to jiný dokument, než vygenerovaný z Krameria. Já myslím, že je to celé způsobeno tím velkým dvoustránkovým obrázkem, tudíž tam není žádná chyba. Oni na Krameriu píšou, pokud tam je něco chybějící a dělají to inteligentně. Skim (diskuse) 4. 7. 2019, 07:06 (UTC)
Aha, dvoustránkový obrázek, tím se to vysvětluje. V tom případě to chtělo opravdu nejdřív prodiskutovat. Otázka co s tím teď. Osobně nevidím žádný problém v tom, že soubor na Commons není identický se souborem na Krameriovi, sám podobné opravy a úpravy (doufám, že s větším úspěchem než zde…) v mnou uploadovaných souborech dělám (před uploadem) často. Nabízí se varianty:
  1. nechat, jak to je (a dokončit přesun těch 3 stránek, čekající na správce),
  2. rozpůlit dvoustránkový obrázek a rozdělit jej na stránky Stránka:Gustav Gruss - Z říše hvězd - 1894.djvu/457 a Stránka:Gustav Gruss - Z říše hvězd - 1894.djvu/458
  3. vrátit na tvoji verzi (a požádat správce o přesun již přesunutých stránek zpět),
  4. vyřadit dvoustránkový obrázek ze souboru i z indexu a nahrát jej na commons jako samostatný soubor.
Každé řešení má své výhody i nevýhody, na druhou stranu u žádného nevidím výhody, které by převážily potřebnou námahu. Kdybych s tím teď měl začínat, přikláněl bych se asi k var. 4, ale teď už bych to asi nechal (tedy var. 1).
Do budoucna by asi bylo dobré (zde i v dalších podobných případech) na takové nesrovnalosti upozorňovat v poznámce indexu, aby případný iniciativní [o|u]pravovatel nevědomky nešlápl do … ehm … porcelánu jako já.--Shlomo (diskuse) 4. 7. 2019, 08:27 (UTC)
BTW vložená stránka není „jiná 447“, je to prázdná stránka, jak si můžeš ověřit kliknutím na záložku „Soubor“ nebo nalistováním příslušné stránky v NS Soubor nebo na Commons; to jenom systému nějakou dobu trvá, než si to v náhledech všechno zaktualizuje.--Shlomo (diskuse) 4. 7. 2019, 05:25 (UTC)
Ok, cache, chápu. Skim (diskuse) 4. 7. 2019, 07:06 (UTC)