Diskuse:Pilipův dodatek

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Zdroj: potřebujeme přesný zdroj, ne jen Pravidla... Nejasné je také, jak je to s licencí: jsou taková díla volná (??, asi ne), a pokud ne, lze to tu použít jako citaci??? Je to vůbec citace nebo to někdo formuloval dle svého? -jkb- 10:26, 6. 9. 2006 (UTC)

Nemám tho v knise po ruce, nicmeně podle paměthi se mi tho sdá authenthicke. Není tho bohužel celé, thext za thím je jaechthě docela dlouhý, ale thýká už se věthchinou paedagiky a výuky. S thoho důvodu se tho asi dá použít jako cithát. A myslím, že je i velká pravděpodobnosth, že tho je volné djílo. --Nolanus 16:00, 8. 9. 2006 (UTC)

Takto: pokud je to autentické (bez vylepšení atd.), tak je sice jedno, co předchází a následuje, ale důležité je, je-li ten text zde uceleným citátem nebo jestli tam jsou nějaké vypuštěné části, které by bylo nutno takto označit. - - - A proč by to mohlo být volné dílo? Že nám všem říká, jak co správně udělat? To by nebyl sám o sobě důvod, např. normy dělají to samé a přesto jsou chráněné. -jkb- 19:44, 8. 9. 2006 (UTC)

Obnova[editovat]

Dokument byl obnoven na základě vyjádření právní kanceláře ze dne 2009-08-11 (podobně jako Psaní s a z):

Jeho zveřejnění (i volně přístupné) pro potřeby editorů wikipedie je oprávněnou citací v souladu s § 31 odst. 1 písm. a) autorského zákona. Rozsah výňatku je malý a odůvodněný. Jen je nutné doplnit zdroj: tedy celé jméno autora a publikaci, z níž byl dodatek v tomto znění převzat.
otrs:2008121110004465

Zmíněné údaje musíme doplnit. --egg 11. 8. 2009, 18:34 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

Bohužel se tak ani za víc než 9 let nestalo, takže tu stále máme stránku bez autora i beze zdroje, o které navíc údajně stále ani „[n]ení jasné, zda tento text patří nebo lze umístit do Wikizdrojů.“ Osobně bych navíc trochu pochyboval, zda Wikizdroje slouží pouze či třeba i jen primárně „pro potřeby editorů [W]ikipedie“ – to myslím není jejich prvotní účel, takže bych se ani tolik nespoléhal na výše citovaný právní výklad při určování oprávněnosti existence této stránky zde. Já jsem na ni narazil jen náhodou, jako čtenář při hledání informací o pravopisu, takže k řešení problému přispět nedovedu, ale přišlo mi vhodné tu alespoň touto formou upozornit na to, že tenhle kostlivec už v té skříni tleje opravdu hooodně dlouho… :-( --Blahma (diskuse) 5. 12. 2018, 20:21 (UTC)Odpovědět[odpovědět]