Diskuse:Benešovy dekrety

Z Wikizdrojů, volně dostupné knihovny
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

K založení této stránky[editovat]

Založil jsem pokusně tuto stránku jako příklad a snad vzor pro stránky, které asi zůstanou na Wikisource výjimkou. Jakkoli je ale pojem Benešovy dekrety populání a neexaktní, existuje takové heslo na cs.wiki; navíc, těch dekretů je kolem 100, takže je lze z autorské stránky Edvard Beneš vydělit. Zfunkčněl jsem tedy i šablonu {{Cswiki}}, která se sem hodí, a ukazuje se, že dekrety mohou dostat vlastní kategorii, kde je tato stránka pak hlavním článkem. -jkb- 16:16, 29. 9. 2006 (UTC)

Reorganizace, změny...[editovat]

Měním trochu strukturu, začínám též vkládat dekrety, zveřejněné před r. 1945, do seznamu. Prozatím neúplné, dokončím. Ale POZOR: přepisuji tyto ručně z přílohy sborníku, tedy je možno zde najít chyby, proto prosím všdhcny, kdož tyto dekrety zdebudou v budoucnu zveřejňovat: zkontrolujte zde pravopis ap. titulů zákonů, abychom se obešli bez přesunů a zbytečných přejmenování. Upozorňuji přitom, že ve většině případů jsem zde - jako i dříve - volil krátké znění názvů stránek, celý název bude zanesen v infoboxu do rubriky Titulek, takže zde se nejedná o chybu, ale o záměr. -jkb- 17:52, 27. 11. 2006 (UTC) - - - Většina stránek byla mezitím přemístěna na dlouhé názvy, zbytek nutno dodělat. -jkb- 14:12, 18. 7. 2008 (UTC)

Stav věcí[editovat]

Dekrety z r. 1945 jsou více méně hotovy, zbývá dodělat dekrety z exilu a) rebublikované a b) z přílohy 1947; je to prozatím zakomentované (nejasnosti a hodně jich schází), pracuji na doplnění, po částech a dle potřeby odkomentuji. -jkb- 14:12, 18. 7. 2008 (UTC)